Bodrum Siyaset

Bodrum’un Cumhurbaşkanı Adayı Var

Memleket Partisi Bodrum İlçe Başkanı M. Ozan Özgür, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Bodrum’da görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Kumbahçe Baston Cafe’de düzenlenen kahvaltıya, Memleket Partisi Bodrum İlçe..

Bodrum’un Cumhurbaşkanı Adayı Var

Memleket Partisi Bodrum İlçe Başkanı M. Ozan Özgür, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Bodrum’da görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Kumbahçe Baston Cafe’de düzenlenen kahvaltıya, Memleket Partisi Bodrum İlçe yönetimi ile ilçedeki ulusal ve yerel basın çalışanları katıldı.

2 Ağustos 2022’de kuruluşunu tamamlayan Bodrum İlçe Başkanlığının anlamlı bir günde gazetecilerle bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Başkanı Ozan Özgür, “Düşünce ve ifade özgürlüğü basından geçer, hak aramak, ilke ve dik duruş basından geçer. Bu kadar güzel ve önemli karakteristik özelliği taşıyan siz değerli gazeteci arkadaşlarımla böylesine özel bir günün ilk buluşmasını yaşamak bizim için çok anlamlı” diye konuştu.

Türkiye’de çalışan gazetecilerin işinin hiç kolay olmadığını söyleyen Özgür, siyasi baskılar ve hayat şartları nedeniyle zor koşullar altında çok önemli bir kamu görevini yerine getiren gazetecilerin, Memleket Partisi iktidarında özlemini çektiği haklara ve özgürlüğe kavuşacağını söyledi. Özgür, “Türkiye’de çalışan ve özellikle de yerel basında mücadele veren arkadaşlarımızın yaşam standartlarını en üst seviyeye çıkarmak için çalışacağız ve bunu başaracağız” dedi.

Turgutreis’te evi bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin, “Bodrum’un cumhurbaşkanı adayı” olduğunu kaydeden İlçe Başkanı Ozan Özgür, “Bizler, sadece milletin vicdanına güvenerek yola çıktık. Halkımızın sevgisi ve teveccühü ile genel seçimde Bodrum’u temsil ederek genel başkanımızı Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni Cumhurbaşkanı olarak görmek için yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Sayın Muharrem İnce, şu sıralarda üçüncü Türkiye turuna çıktı. Biz Bodrum’da teşkilatlanmamızı sürdürüyoruz. Üye sayımız giderek artıyor” ifadelerini kullandı. İlçe Başkanı Özgür, daha sonra gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. Bodrum’da Cennet Koy’da devam eden inşaat ve ruhsat iptali tartışmalarına değinen Özgür, önce karşı çıkılan söz konusu yatırıma daha sonra ruhsat verildiğini ve “Anasının ak sütü gibi helal” denildiğini hatırlatarak, “Biz bu süreci izledik ve açıkçası kırıldık. Bizler de yatırıma ve inşaata karşı değiliz, talana karşıyız. Kaldı ki, koca bir projeye 6 günde ruhsat verilirken insanlar burada iki yıldır ruhsat alamıyor kendi inşaatları için. Neye bakılarak bu ruhsat verilmiş merak ediyoruz” yorumunu yaptı.

Toplantı karşılıklı sohbet havasında devam etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL