Gündem Siyaset

Ücretsiz Seyahat Desteğini Artırın

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a Özel Toplu Taşıma araçlarına yönelik uygulanan “ücretsiz seyahat desteği”nin artırılıp artırılmayacağını..

Ücretsiz Seyahat Desteğini Artırın

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a Özel Toplu Taşıma araçlarına yönelik uygulanan “ücretsiz seyahat desteği”nin artırılıp artırılmayacağını sordu.

TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, maliyetlerin arttığını ve özel toplu taşıma sektöründe birçok esnafın iş bırakma raddesine geldiğini belirten Ergun, belediyelerin içinde bulunduğu mali koşullarda bu sektörü desteklemesinin zor olduğunu ifade ederek, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ücretsiz seyahat desteğini artırması gerektiğini savundu.

Metin Ergun Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a şu soruları sordu:

  1. Bakanlığınızın özel toplu taşıma araçlarına sağladığı ücretsiz seyahat desteğini artırmak gibi bir çalışması var mıdır?
  2. Eğer böyle bir çalışma varsa, nasıl bir iyileştirme yapılması planlanmakta ve hangi tarihte yürürlüğe sokulması hedeflenmektedir?
  3. Bakanlığınızın, söz konusu kategorilerde yer alan vatandaşlarımıza ücretsiz seyahat desteğini doğrudan nakdi olarak yapmak gibi bir çalışması var mıdır

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL