Bodrum

Bodrum’ta Tarım ve Turizmi Buluşturalım

Bodrum Ziraat Odası yönetimi, yeni seçilen oda başkanlarını ziyaret ediyor. İlk ziyareti Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’a yapan Ziraat Odası yöneticileri, burada Bodrum’un tarımsal üretim alanındaki sorunlarını ve..

Bodrum’ta Tarım ve Turizmi Buluşturalım

Bodrum Ziraat Odası yönetimi, yeni seçilen oda başkanlarını ziyaret ediyor. İlk ziyareti Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’a yapan Ziraat Odası yöneticileri, burada Bodrum’un tarımsal üretim alanındaki sorunlarını ve çözüm önerilerini konuştu. Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, Bodrum’un ortak sorunları için tüm meslek odalarının işbirliği içinde hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Görüşmenin gündeminde keçiboynuzu fidanlarının yerel bazda üretilmesi ve markalaştırılması vardı. Zeytin ve narenciye bahçelerinin masrafları karşılamaması nedeniyle atıl kaldığını belirten ziraat odası yöneticileri, bu alanların Bodrum mimarisine uygun eski taş ev modellerinde butik oteller yapılarak turizme kazandırılması önerisini getirdi. Bu projeler için ilgili kurumlara birlikte başvuruda bulunulmasını isteyen Ziraat Odası yöneticileri, ayrıca Bodrum’da bağcılık ve zeytin üretimi ile şarap üretim tesisleri ve yağhanelerde üretilen ürünlerin de markalaşarak ihraç edilmesinin önemine değindi.

YORUMLAR (1)

  1. Girgin’den Turizm Bakanı’na Zor Sorular – Bodrum Haberi diyorki:

    […] kur, ucuz emek gücü ve hizmet politikası turizm bölgelerinde çeşitli sıkıntılar yarattı. Turizm bölgelerimizdeki halkımız başta kiralar olmak üzere aşırı pahalılıkla baş etmeye […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL