Bodrum

Canlı Yayında Denize Hafriyat Dökümü!

Gündoğan Küçükbük mevkiinde denize hafriyat dökümü, kameralara böyle yakalandı!Özbekhan inşaat tarafından yapıldığı öğrenilen inşaat faaliyetlerinde çıkan hafriyat/moloz kamyonlar ile kamyonlarla denize döküldü.Bodrum Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Güney Şirin’in sosyal..

Canlı Yayında Denize Hafriyat Dökümü!

Gündoğan Küçükbük mevkiinde denize hafriyat dökümü, kameralara böyle yakalandı!
Özbekhan inşaat tarafından yapıldığı öğrenilen inşaat faaliyetlerinde çıkan hafriyat/moloz kamyonlar ile kamyonlarla denize döküldü.
Bodrum Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Güney Şirin’in sosyal medyada paylaştığı görüntüler, infial yaratacak türden!
Deniz dolgusunun programlı olduğu kamyonla dökülen molozun iş makinası ilede desteklendiği de tespit edildi.


Olayla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Güney Şirin, paylaşımında “Çektiğimiz video ve fotoğraflar da bu kanun dışı uygulamanın kanıtıdır.” diyerek şu ifadeleri kullandı:
Kıyı kanuna göre ;
Kıyı herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup, buralara hiçbir yapı yapılamaz duvar çit tel örgü hendek kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz,
Kıyılara kıyıyı değiştirecek boyutta kazı yapılamaz kum çakıl vesaire alınamaz veya çekilemez
Kıyılara moloz cüruf çöp gibi kirletici etkisi bulunan artıklar dökülemez.
Kıyı kanuna göre açıkça suç işlenmektedir. Bu suç cezasız kalmamalı, dökülen moloz temizlenmelidir. Hemen yan tarafında Besa inşaat(Bo Vera) tarafından yapılan dolgu mahkeme kararı ile tespit edilip, kaldırılması kararı verilmesine rağmen kaldırılmamış olması bu firmaya da cesaret vermektedir. Tüm bu yapılan hukuksuzluklar yapanın yanına kar kalmaması için tüm yetkilileri sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.”

Açıklamanın altında Nihat Koyuncu/Kent Konseyi Atık Ayrıştırma ve Geri Dönüşüm Çalışma grubu eş sözcüsü ve Güney Şirin imzası bulunuyor. Çağrı yapılan makamlar ise
Bodrum Belediyesi, Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL