Bodrum Manşet

Bodrum, Susuz Yaz’a Hazır Olsun!

Tam kapanma öncesi büyükşehirlerden Bodrum’a kaçanlar kaos yarattı. Pandemi sürecinde başlayan göç ile birlikte yaklaşık 600 bin kişinin göç ettiği ilçenin nüfusu tam kapanma açıklamasının ardından 700 bini aştı. Milliyet..

Bodrum, Susuz Yaz’a Hazır Olsun!

Tam kapanma öncesi büyükşehirlerden Bodrum’a kaçanlar kaos yarattı. Pandemi sürecinde başlayan göç ile birlikte yaklaşık 600 bin kişinin göç ettiği ilçenin nüfusu tam kapanma açıklamasının ardından 700 bini aştı. Milliyet yazarı Melih Aşık Bodrum’da yaşanan kaosu bugün yayımlanan yazısında kaleme aldı. Kendisini arayan bir dostunun iki gündür Bodrum’da suların kesik olduğunu söylediğini belirterek “Pandemi nedeniyle Bodrum yaz yükünü çoktan aldı. Su tüketimi arttı. Anlaşılan, su tesisatı bu yükü çekemiyor. Yine anlaşılan, su şebekesi nüfusa uygun planlanmamış. Neticede su yok işte.“ dedi.

Melih Aşık’ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“Bodrum Konacık’tan arayan dostumuz:

  • Melih Bey, bugün yine sular kesik, diyor, iki günün biri sular kesiliyor, burası çöle döndü, ne yapacağımızı şaşırdık.

Bodrum’da sular neden sık sık kesiliyor?

Pandemi nedeniyle Bodrum yaz yükünü çoktan aldı. Su tüketimi arttı. Anlaşılan, su tesisatı bu yükü çekemiyor. Yine anlaşılan, su şebekesi nüfusa uygun planlanmamış. Neticede su yok işte.

Dostumuz, Bodrum’a yeterli yatırımın yapılmadığını, bu ilçenin il yapılması gerektiğini, o takdirde yatırımların artabileceğini söylüyor telefonda.

Ve ekliyor: Bir derdimiz de şehir hastanesi. Mevcut hastane yetersiz. İlgisiz bir noktaya yeni devlet hastanesi yapılıyor. Ancak bu yeni hastane beş yıldır bitmiyor da bitmiyor.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum yeni turizm sezonuna bu koşullarda giriyor.”

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL