Muğla

CHP Lideri Özel Marmaris’te

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Muğla Marmaris’te düzenlenen mitinge katıldı. Marmaris 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda konuşan Özel, “Partinin logosundan, genel başkanının resminden, partinin isminden utanmayacaksın. Eğer utanacak..

CHP Lideri Özel Marmaris’te

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Muğla Marmaris’te düzenlenen mitinge katıldı. Marmaris 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda konuşan Özel, “Partinin logosundan, genel başkanının resminden, partinin isminden utanmayacaksın. Eğer utanacak bir şey varsa bu yola çıkmayacaksın, o göreve talip olmayacaksın” dedi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel seçim çalışmaları kapsamında Ortaca’da düzenlenen mitingin ardında Muğlalılara Marmaris 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda düzenlenen mitingde seslendi. İktidara çevre ve ekonomi politikaları ve Ak Parti adayının logo kullanmaması üzerinden yüklenen Özel, Ak Parti adayının logo kullanmayarak iktidarın yanlış uygulamalarını unutturmaya çalıştıklarını söyledi. Marmaris 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda düzenlenen mitinge CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, CHP Muğla Milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Özcan, Süreyya Öneş, CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Acar Ünlü ve diğer ilçe belediye başkan adayları da katıldı.

“PARTİNDEN UTANIYORSAN BU YOLA ÇIKMAYACAKSIN”

Marmaris’te coşkulu kalabalığa seslenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ak Parti Marmaris Belediye Adayı Serkan Yazıcı’nın seçim kampanyalarında parti logosu kullanmamasını eleştirdi. Ak Parti logosunun kullanılmamasını iktidarın Muğla’daki yanlış politikalarında kaynaklandığını belirten Özel, “Marmaris İlçe Belediyemizin önümüzdeki dönemde yapacak çok işi var. Tabii bu Büyükşehir Yasası çıkarken özellikle o zaman Manisa milletvekili olan Ak Partili Hüseyin Tanrıverdi şöyle söylemişti; “Bu büyükşehir belediyesi yasasıyla, büyükşehir de bir para basamazsın bir de ada basamazsın onun dışında bütün yetkiler büyükşehirde” demişti. Şimdi Acar Ünlü için Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ahmet Aras’ın ona el vereceğim, omuz vereceğim, yetki vereceğim demesi Marmaris için çok önemli. Bu önümüzdeki Pazar seçimde kiminle yarışıyoruz diye yolda bakıyorum. AK Parti’nin adayını bir türlü bulamadım. Sonra da dedim ki AK Partili aday kim? İsmini söylediler baktım muhtar adayı zannettim. Neden? Çünkü muhtarın partisi, parti logosu, genel başkanı olmaz. Ama bir siyasi partinin adayıysan partinin logosundan, genel başkanının resminden, partinin isinden utanmayacaksın. Eğer utanacak bir şey varsa bu yola çıkmayacaksın, o göreve talip olmayacaksın. Neden utanıyorlar biliyor musunuz? Onun gizlediği ampulün ağaçlara mal olan acil kamulaştırmaları yapan parti olduğunu unutun istiyorlar. 13 gün boyunca ormanlar yanarken tarım bakanı uçağa lüzum yok dediğinde, ormanlarımız, içimiz cayır cayır yanarken o basiretsizliği yapan AK Parti’nin logosundan utanıyorlar. Bunu unutturmaya çalışıyorlar. Marmaris vatanına, milletine, atasına bağlıdır. AK Parti’nin adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Atatürk’e İnönü’ye iki ayyaş dediğini unutturmak istiyor. O yüzden resmini asmıyor” ifadelerini kullandı.

“MARMARİSİ ALIRLARSA TALAN EDECEKLER”

Marmaris’i Ak Parti’nin kazanması durumunda Marmaris’in talan edileceğini belirten Özel, “Eğer Marmaris’i AK Parti alırsa, bugüne kadar gözümüz gibi sakındığımız ne varsa tamamı AK Part’nin kontrolüne geçecek. Bu belediyeyi belediye başkanı şeklen yönetecek fiiline başkaları yönetecek. Zaten ben siyasetçi değilim diyor ya asıl tehlike orada. Onu bir reklam, kukla, maket gibi karşımıza koyacaklar. Marmaris’i gelip talan edecekler, kundaklayacaklar, yanan yerleri imara açacaklar, Marmaris’in canını okuyacaklar” diye konuştu.

“HİZMETKARINIZ OLMAK İÇİN BURADAYIZ”

Marmaris 19 Mayıs Gençlik Meydanında söz alan Ahmet Aras, altyapı sorunlarını hızlıca çözeceğini, Liman A.Ş’yi kuracağını, turizmi destekleyeceğini ve sosyal politikalara ağırlık vereceğini söyledi. Aras, “Bir ilçe belediye başkanlığından gelmenin getirdiği tecrübeyle, Acar Başkan’la burada güçlerimizi birleştireceğiz. İmkanlarımızı birleştireceğiz. Ayrı yok, gayrı yok. Bütün yetkilerimi kendisiyle paylaşacağım. Huzurunuzda söz veriyorum. Öncelikle şu liman meselesini bir ortadan kaldıralım. Limanı ayırıyoruz arkadaşlar. Limana ayrı bir AŞ bir iştirak kuracak ve limanın yönetimini denizcilere bırakacağım. Ve Marmaris Belediyesi’ne bırakacağım. Ayrıca esnafımız en büyük geliri son dönemde cruises gemilerinden alıyor. Ama görüyorum ki Marmaris’e cruises gelmiyor. Bir sıkıntı var. Marmaris’e seçimden hemen sonra gemileri getiriyorum. Çarşıyı hareketlendirmemiz lazım. Turizm bizim işimiz. Acar başkanla da konuştum. Çarşı esnafının sıkıntısı olan yağmur suyu ve yukarıdan gelen o oluklarını da çözeceğiz. Altyapısı şu anda henüz olmayan Bozburun, Söğüt, Selimiye, Turgut, Hisarönü’nün kanalizasyonunu da önümüzdeki dönemde yapacağız. Bizler mütevazı insanlarız. Halkın çocuklarıyız. Bizim gemiciğimiz yok. Babalarımız bizi saraylarda büyütmedi. O yüzden bizlere sahip çıkın. Altyapı, yol, su, bunlar zaten belediyenin asli görevleri. Şu anda ülkeyi getirdikleri durum ortada. Yoksullaşma, gelirde azalma, esnafın sıkıntısı, turizmcinin problemi, kimsenin umurunda değil arkadaşlar. O yüzden bizler çocuklar, için gençler için, kadınlar için ve vatandaşlarımız için Sosyal politikalara kesinlikle imza atmalıyız. Yoksulu, kimsesiz bırakamayız. Bizim ne anlayışımızda, ne aile terbiyemizde, ne de devlet terbiyemizde böyle bir ayrım yok. Herkese sahip çıkmamız lazım. Ve buna onun vergisiyle, bütçesini oluşturduğu yani sizlerin vergi verip de bütçesini oluşturduğumuz, oy verip de başkanınız seçtiğiniz belediye tarafından yapılmayacaksa, kim tarafından yapılacak? Sizler yapacaksınız. Bizler millete efendi olmak için burada değiliz birileri gibi. Bizler evladınız olmak için, yoldaşınız olmak için hizmetkârınız olmak için buradayız” dedi.

“SANDIĞA GİDERKEN YANGINLARDA UÇAK GETİRMEYEMLERİ HATIRLAYIN”

Marmarislilerin sandığa giderken iktidarın Marmaris’te yaptıklarını düşünmesi gerektiğini söyleyen CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Acar Ünlü, “Kararımızı sandıkta vereceğiz. Marmaris’te yeni bir dönem başlatacağız. Ama sandığa giderken bazı şeyleri düşünmemiz lazım. Mesela sandığa giderken yangınlarda zamanında uçak getiremeyenleri, helikopter getiremeyenleri düşünmemiz lazım. Fakir halkın elinden, Söğüt halkının elinden, arazileri alınıp, otluk koyunda saray yapanları düşünmemiz lazım. Köylüye kümes yaptırmayıp, kendi eski milletvekillerine 49 yıllık araziler verip de nasıl otel, nasıl marina yaptırmak istediklerini düşünmemiz lazım. 22 yıldır Turizm Bakanlığını kendileri yönetmiyormuş gibi Marmaris’e 12 ay turizm vadedenleri düşünmemiz lazım. Bu bir yerel seçim ama bazen kim olduğumuzdan çok, kime hizmet ettiğiniz önemlidir. Marmaris’in bunun bilincinde olması lazım” dedi.

“UMUTLARIMIZI YEŞERTMEK İÇİN ÖNÜMÜZDE FIRSAT VAR”

31 Mart yerel seçimlerinin farklı düşünce yapılarının rekabeti olduğunu söyleyen CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, “Ülkemizin içine düştüğü karanlıktan çekip çıkarmak, umutlarımızı yeniden yeşertmek için önümüzde büyük bir fırsat var. Tercihinizi yaparken ortaya koyacağımız iradeyle yalnızca yerel yöneticiler seçmeyeceğiz. Aynı zamanda Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında nasıl bir ülkede yaşamak istediğimizin ve nasıl bir anlayış tarafından yönetileceğimizin de kararını vereceğiz. Bu seçimler farklı düşünce yapılarının, hayat görüşlerinin ve siyasi anlayışların rekabeti olacak. Bu seçimde kindar ve dindar nesiller yetiştirmekle övünenlerle, İstanbul Sözleşmesi’ni bir şekilde yırtıp atanlarla, İstanbul Sözleşmesi’ni namus meselesi görenlerin rekabetidir” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL