Muğla Siyaset

AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Adayı Aydın Ayaydın

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün İstanbul’da yapılacak aday tanıtım toplantısında 12 büyükşehir ile 15 il belediyesi için adaylarını açıklaması bekleniyor. Toplantıya az bir süre kala kulislere..

AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Adayı Aydın Ayaydın

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün İstanbul’da yapılacak aday tanıtım toplantısında 12 büyükşehir ile 15 il belediyesi için adaylarını açıklaması bekleniyor. Toplantıya az bir süre kala kulislere yansıyan bilgilere göre AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın oldu. Mardinli olan Ayaydın, CHP’nin eski milletvekillerindendi.
AK Parti Muğla Belediye Başkanı adayı Aydın Ayaydın gündemdeki haberler ardından en çok merak edilen ve konuşulan isimlerden biri oldu.

PROF. DR. AYDIN AYAYDIN KİMDİR?

1951, Mardin Derik doğumlu olan Ayaydın, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunudur. 1977 yılında Anadoluhisarı Gençlik ve Spor Akademisi’nde iktisat asistanı, 1978 İTİA İşletme Yüksek Okulu ve İTİA Ekonomi Fakültesinde asistan olarak görev yapmıştır. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde 1983 yılında ekonomi yüksek lisansı ve 1985 yılında ekonomi doktoru olmuştur. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri bölümünde 1986 yılında yardımcı doçent, 1988 yılında doçent ve 1993 yılında ekonometri profesörü unvanlarını almıştır.

Takvim, Sabah ve Vatan Gazetelerinde ekonomi, siyaset ve güncel konularda köşe yazıları yazmış olup, bugüne kadar 12 bilimsel kitabı ve yüzlerce makalesi yayınlanmıştır. Basın Konseyi Temsilciler Kurulu Üyeliği, Beşiktaş Asbaşkanlığı ve Basın Sözcülüğü de yapan Ayaydın evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL