Spor

BIOR 2023 Başlıyor

Bodrum Belediyesi ve Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi tarafından bu yıl 12.si düzenlenen Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları (BIOR) 10-15 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak. BIOR, 10 Ekim Salı günü saat 18.00’de..

BIOR 2023 Başlıyor

Bodrum Belediyesi ve Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi tarafından bu yıl 12.si düzenlenen Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları (BIOR) 10-15 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak.

BIOR, 10 Ekim Salı günü saat 18.00’de Bodrum Marina’dan Bodrum Belediye Meydanına kadar gerçekleştirilecek olan kortej yürüyüşü ile başlayacak. Yarışların startı 11 Ekim Çarşamba günü saat 11.00’de verilecek. 5 gün boyunca İçmeler/Bodrum parkurunda devam edecek olan yarışlar, 15 Ekim Pazar günü ödül töreni ile son bulacak.

Bodrum Belediyesi’nin himayesinde ve Türkiye Yelken Federasyonu iş birliği ile gerçekleştirilecek yarışlara şu ana kadar 7 ülkeden 51 kulüp ve 539 sporcu ön kayıt yaptı.

İsim sponsorluğunu Erkçelik Halat’ın üstlendiği BIOR 2023’te Menteşe Som Zeytinyağları, Lapina Catering, Hasçelik, Demiryaka, Süperpar ve Şirin İzolasyon kuruluşları destek olacak.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras BIOR ile ilgili yaptığı açıklamada, dünyanın farklı ülkelerinden gelen geç sporcuların, sporun birleştirici gücünü en iyi şekilde temsil ettiklerini belirtirken, “Yelken sporlarıyla anılan Bodrum’da yapılan Uluslararası Bodrum Optimist Yarışlarına katılan çocuklarımız burada birbirleriyle mücadele ederken bir taraftan da dostluk bağı kuruyorlar. Doğal güzelliklerimiz, koylarımız ve yelkene gönül vermiş sporcularımızla birlikte kentimizin dünyada sporla yan yana anılmasının devamlılığını sağlamak için çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılında dünyanın farklı ülkelerinden ve ülkemizin farklı şehirlerinden gelen sporcu gençlerimize her zaman olduğu gibi en güzel şekilde ev sahipliği yapacağız. Ege’nin eşsiz maviliğinde yelken açacak sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

Yarış programına ve detaylara http://www.bodrumbior.com/bior/34/YARIs-YoNETiMi/YARIs-iLANI linkinden ulaşılabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL