Kültür - Sanat

‘Suna’ 23 Ağustos’ta Bodrum’da

Yönetmenliğini Çiğdem Sezgin’in üstlendiği, başrollerini Nurcan Eren ve Tarık Papuççuoğlu’nun paylaştığı “Suna” filmi 23 Ağustos saat 19.00 da Oasis Cinemarin’de Bodrum’da yaşayan ve Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından Tarık Papuççuoğlu’nun..

‘Suna’ 23 Ağustos’ta Bodrum’da

Yönetmenliğini Çiğdem Sezgin’in üstlendiği, başrollerini Nurcan Eren ve Tarık Papuççuoğlu’nun paylaştığı “Suna” filmi 23 Ağustos saat 19.00 da Oasis Cinemarin’de

Bodrum’da yaşayan ve Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından Tarık Papuççuoğlu’nun başrolünü paylaştığı “Suna” filmi, katıldığı birçok festivalden ödüllerle dönmüştü. Bu kez de Bodrum Oasis Cinemarine’de 23 Ağustos Çarşamba akşamı Saat 19.00’da Bodrumlu sinemaseverlerle buluşuyor.

Yönetmenliğini Çiğdem Sezgin’in üstlendiği filmde başrollerde Nurcan Eren ve Tarık Papuççuoğlu’nun yanı sıra; Fırat Tanış, Erol Babaoğlu,Erdem Akakçe, Fuat Onan ve Ezgi Coşkun gibi isimler rol alıyor.

Suna, erkek egemen dünyada istediği şekilde yaşamaya çalışan, yersiz yurtsuz bir kadının hikayesini konu ediyor. Ellili yaşlarda bir kadın olan Suna, geçimini hasta bakıcılık ve temizlikçilik yaparak sağlar. Yıllar önce evini kapatan Suna, kimi zaman akrabalarında kimi zamansa arkadaşlarının yanında kalır. İmam nikahıyla Veysel ile evlendirilen Suna, İstanbul’dan ayrılarak Veysel’le ıssız bir köyde yaşamaya başlar. Kocasının her ihtiyacını karşılayan Suna, onunla aynı yatağı paylaşmayı istemez. Bu durum onun psikolojisinin bozulmasına neden olur ve gizli gizli içki içmeye başlar. Gittiği barda tecavüze uğrar. Tesadüfen tanıştığı bir gazeteciyle arkadaş olur ve ona aşık olur.

Suna, İzmir Film Festivalinde en iyi kadın oyuncu, Adana Altın Koza Film Festivalinde izleyici ödülüne layık görülürken, yurt dışında da Estonya Talinn, Almanya Heidelberg film festivallerine katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL