Bodrum

Eczacıbaşı’ndan Bodrum’a Fen Lisesi

Bodrum’da öğrencilere daha kaliteli eğitim imkanları sunmak ve ilçemizdeki fen lisesi ihtiyacını karşılamak amacıyla İnşaat Yatırım Programı kapsamında yapılan çalışmalar neticeleniyor.Bodrum Rehberlik Araştırma Merkezi projesinin hayırsever desteği ile başlamasının ardından..

Eczacıbaşı’ndan Bodrum’a Fen Lisesi

Bodrum’da öğrencilere daha kaliteli eğitim imkanları sunmak ve ilçemizdeki fen lisesi ihtiyacını karşılamak amacıyla İnşaat Yatırım Programı kapsamında yapılan çalışmalar neticeleniyor.
Bodrum Rehberlik Araştırma Merkezi projesinin hayırsever desteği ile başlamasının ardından Yarımada, Fen Lisesi kampüsüne kavuşuyor.

BÜLENT ECZACIBAŞI’NIN BAĞIŞIYLA BODRUM’DA İLK FEN LİSESİ AÇILIYOR

İlçemiz Ortakent Mahallesinde yaklaşık 12,5 dönüm hazine arazisi üzerine Bülent ECZACIBAŞI tarafından 20 derslikli fen lisesi binası, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon binaları, tam teşekkülü kapalı spor salonu ve 30 hanelik öğretmen lojman binaları projesi için protokol imzalandı.
Bu doğrultuda İstanbul’da 24 Haziran 2022 tarihinde, Muğla Valisi Orhan TAVLI himayelerinde Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent ECZACIBAŞI, Bodrum Kaymakamı Bilgehan BAYAR, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre ÇAY ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim AKMEŞE arasında “Bodrum Bülent Eczacıbaşı Fen Lisesi” yapılması yönünde imza töreni düzenlendi.

BODRUM’DA EĞİTİM DAHA DA GÜÇLENECEK

“Bodrum Bülent Eczacıbaşı Fen Lisesi” sayesinde LGS sınavından üst düzey puan alarak fen lisesine gitmeyi hak eden öğrencilerimizin daha nitelikli eğitim almaları sağlanacaktır. Bu sayede Yarımada’nın ve Muğla’nın eğitim kalitesi daha da yükselecektir.

NESİLLER BOYU GURUR DUYULACAK

Ülkemizin aydınlık geleceği için, yarınların sorumluluğunu taşıyan ve karşılarına çıkabilecek her zorluğun üstesinden gelebilecek ölçüde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi bireylerin yetiştirileceği “Bodrum Bülent Eczacıbaşı Fen Lisesi” tüm eğitim camiamızı gururlandıracaktır.
Yapılan bu protokolün, Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak” hedefine hizmet eden eğitim gönüllüsü hayırseverlerimize örnek olmasını dileriz.
İş insanı Sayın Bülent ECZACIBAŞI’na ilçemize kazandıracağı Fen Lisesi kampüsü için ve eğitime verdiği katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL