Gündem Muğla

Gençler, Sahil Güvenlik Eğitiminde

Muğla’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında gençler TCSG-UMUT gemisini ziyaret etti. Marmaris Körfezinde Sahil Güvenlik Helikopterinin de olduğu Arama Kurtarma Eğitimine katıldı. Muğla Valiliği himayesinde..

Gençler, Sahil Güvenlik Eğitiminde

Muğla’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında gençler TCSG-UMUT gemisini ziyaret etti. Marmaris Körfezinde Sahil Güvenlik Helikopterinin de olduğu Arama Kurtarma Eğitimine katıldı.

Muğla Valiliği himayesinde Sahil Güvenlik Güney Ege Gurup Komutanlığı ve İl Milli Eğitim müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen eğitimde gençlere TCSG-UMUT gemisi gezdirilerek tanıtıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığının gerçekleştirdiği faaliyetler ve görevler hakkında da bilgilendirilen gençler senaryo gereği denize bırakılan kazazedenin Sahil Güvenlik helikopteri ile kurtarılmasını ve helikopter tarafından TCSG-UMUT gemisinin helikopter platformuna transfer edilerek müdahale edilmesini ilgi ve heyecanla izledi.

Arama Kurtarma eğitiminin ardından gençlere gösterilen Sahil Güvenlik Botlarının geçiş ve manevraları büyük beğeni kazandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL