Bodrum Editör'ün Seçimi

2.Corelli Bodrum Halikarnas Granfondo

Bu yıl 2. Uluslararası Corelli Bodrum Halikarnas Granfondo bisiklet yarışları 14 Mayıs Cumartesi günü saat 15:00’te Bodrum Kalesi önünden halk sürüşü startı ile başlayacak. Bodrum Belediyesi’nin destekleri, Muğla Valiliği, Bodrum..

2.Corelli Bodrum Halikarnas Granfondo

Bu yıl 2. Uluslararası Corelli Bodrum Halikarnas Granfondo bisiklet yarışları 14 Mayıs Cumartesi günü saat 15:00’te Bodrum Kalesi önünden halk sürüşü startı ile başlayacak.

Bodrum Belediyesi’nin destekleri, Muğla Valiliği, Bodrum Kaymakamlığı ve Muğla Karya Gençlik ve Spor Kulübü organizasyonunda 15 Mayıs 2022 tarihinde kısa ve uzun parkur şeklinde gerçekleşecek. Uluslararası katılımlı bisiklet yol yarışı olan ve bu yıl 2.si düzenlenecek organizasyonun lansman toplantısı düzenlendi.

Lansman toplantısında konuşan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar şunları söyledi:

“Granfondo iki etapta yapılacak. Bir kısa mesafe ve bir uzun mesafe. Yereldeki idareciler, yöneticiler bulunduğu şehri yüceltmeyi yükseltmeyi bekler. Dolayısıyla bizlerin bütün organizasyonlarda bulunmamız bizim bir mecburiyetimizdir. Çünkü her bir faaliyet ilçemizin tanıtımı için bir gerekçe. Kalemizde bir etkinlik var. Doğada bir etkinlik var. 15 ülkeden gelecek, otellerimizde kalacak kişiler yaklaşık 1000 civarı sporcu gelmesini bekliyoruz. 15 ülke. Bunu hangi kaymakam istemez? Dolayısıyla bizim destek vermemiz zaten görevimiz, mecburiyetimiz. Bunu yaparken keyif alarak yapıyoruz mecburiyetten dolayı olup da bir gönül sözümüz yok. İçerisinde bulunmak büyük bir gurur. Yardımcı olabilirsek, destek verebilirsek ne mutlu bize. İlçemizdeki her faaliyetten büyük keyif alıyoruz. Ama bisiklet olunca bu keyfini kat ve kat artırıyor ben de gelecek olan misafirlere şimdiden hoş geldin diyorum. Programda da beraber olacağız. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza hem federasyonumuzun yetkililerine hem derneğimizin yönetici ve üyelerine; Turizm İl Müdürümüz, Spor İl Müdürümüze; başta sayın Valimize ilçemiz adına, ilçemizin vatandaşı, halkı adına çok çok teşekkür ediyorum. Bodrum’u tercih ettikleri için de ayrıca teşekkür ediyorum hepinize saygılarımı sunuyorum. Sağ olun”

Kültür ve spor turizmine dikkat çekmek için düzenlenen yarış uzun ve kısa parkurdan oluşacak. Bisiklet tutkunlarının yarışacağı etkinlik 14 Mayıs Cumartesi günü Bodrum Kalesi önünde gerçekleşecek basın startı ile devam edecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı, yanan ormanlarımıza farkındalık yaratmak adına, “Can Olalım Ormana, Bisikletini de Al Gel Bodrum’a” sloganı ile 2. Uluslararası Corelli Bodrum Halikarnas Granfondo bisiklet yarışlarına destek verecek. Özellikle parkur seçimlerinde Bodrum’un kırsal bölgelerin de turizm alanlarının tanıtımı amaçlanırken, yarışlarda ormanlara da dikkat çekmesi hedefleniyor.

Yarışmada ayrıca Junior Granfonda düzenlenecek. 4-6 yaş grubu çocuklara bisiklete alıştırmak ve sevdirmek için Belediye meydanından Bodrum Kalesi’ne kadar çocuklar için parkur düzenlenecek. 2.Uluslararası Corelli Bodrum Halikarnas Granfondo bisiklet yarışında 15 ülkeden bisiklet yarışçısının katılacağı organizasyona katılım 12 Mayıs’a kadar devam edecek. 1000 yakın bisiklet tutkunlarının yarışlara katılacağı öngörülüyor.

68 kilometrelik Kısa Parkur, 15 Mayıs 2022 tarihinde saat 09:00’da Bodrum Belediyesi önünden başlayacak. Bodrum Kalesinden start alacak bisiklet tutkunları Güvercinlik, Meşelik, Mumcular, Pınarlıbelen ve Çamlık rotası ile 895m+ tırmanışın ardından, Bodrum Antik Tiyatro önünde yarış sona erecek.

108 kilometrelik Uzun Parkur, 15 Mayıs 2022 tarihinde saat 08:30’da Bodrum Belediyesi önünden başlayacak. Yine Bodrum kalesinden start alacak bisiklet tutkunları, Güvercinlik, Ağaçlıhöyük, Mumcular, Pınarlıbelen ve Çamlık rotası ile 1300m+ tırmanışın ardından Bodrum Antik Tiyatro önünde yarış sona erecek.

YORUMLAR (1)

  1. Bodrum’a Belgelik Açılıyor – Bodrum Haberi diyorki:

    […] merkezinde yer alacak olan Halikarnas Balıkçısı Bodrum Belgeliği ve Kafeteryası aynı zamanda tipik Bodrum mimarisi ve kent […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL